Ora de rugăciune a preoților din Decanatul de Ploiești, în Parohia Sf. Anton de Padova (Câmpina)

WhatsApp Image 2024-02-07 at 17.09.51 (4)

Ora de rugăciune a preoților din Decanatul de Ploiești, în Parohia Sf. Anton de Padova (Câmpina)

Miercuri, 7 februarie 2024, în Parohia romano-catolică din Câmpina s-a organizat ora de rugăciune pentru clerul din Decanatul de Ploiești. Pentru această deosebită ocazie, Părintele paroh Claudiu Cojan a pregătit un frumos program spiritual de rugăciune.

În cadrul întâlnirii, Părintele Decan Iosif Imbrișcă și Părintele Petru Păuleț, Vicar Episcopal, ne-au vorbit despre anumite lucruri administrative legate de parohiile din Decanatul de Ploiești. Într-o ambianță destinsă și prietenească, s-au pus în discuție și câteva teme legate de zilele de formare ale preoților și unele evenimente importante din viața parohiilor.

La finalul întâlnirii, Părintele paroh Claudiu Cojan le-a mulțumit tuturor confraților preoți pentru participare și pentru momentul frumos de comuniune.

După acest moment spiritual, preoții participanți s-au adunat împreună pentru o agapă fraternă în casa parohială, unde au urmat alte momente frumoase de fraternitate și de comuniune preoțească.

Pr. Eugen Răchiteanu

Hits: 595

/ Știri / Tags:

Share the Post