Prima întâlnire a Caritas-ului parohial în Parohia Sfânta Cruce din București

449930306_897162502454811_2614311327385731274_n

Prima întâlnire a Caritas-ului parohial în Parohia Sfânta Cruce din București

Joi, 4 iulie 2024, după Sfânta Liturghie de la orele 18:00, la Parohia Sfânta Cruce din București, a avut loc prima întâlnire a Caritas-ului parohial. În cadrul întâlnirii au fost puse bazele unor inițiative menite să aducă schimbări în comunitatea noastră, prin a oferi mai mult sprijin celor mai vulnerabili și pentru a construi punți de solidaritate și empatie cu toți cei care sunt în nevoie.
Fiecare gest de bunătate și fiecare cuvânt de încurajare sunt o dovadă a puterii comunității noastre de credință. Mulțumim din inimă tuturor celor care au participat, domnului director al Caritas București, Marius Cocuț-Forminte, asistentă socială din Caritas Ioana Enășcuț, Părintelui paroh Ciprian Andrei, mai multor voluntari și viitori voluntari, care și-au deschis inimile pentru a crea diferența.  Doar împreună, putem transforma lumea într-un loc mai bun și cu mai multă speranță!
 Ioana Vasiliu

Hits: 580

/ Știri / Tags:

Share the Post