14 decembrie: Concert de colinde „Împreună de Crăciun” la Catedrala Sf. Iosif

WhatsApp Image 2024-12-06 at 15.07.06

14 decembrie: Concert de colinde „Împreună de Crăciun” la Catedrala Sf. Iosif

Fundația Victoria Copiilor prin Educație are plăcerea de a vă invita la concertul „Împreună de Crăciun”, care va avea loc sâmbătă, 14 decembrie 2024, începând cu ora 14:00, la Catedrala Sfântul Iosif din București. Evenimentul, ajuns la cea de-a treia ediție, promite să ofere o atmosferă de neuitat, îmbinând magia sărbătorilor cu muzica plină de emoție.

„Împreună de Crăciun” va aduna pe scenă tineri artiști talentați, care vor încânta publicul cu un program special de colinde și cântece, sub îndrumarea unor personalități marcante din lumea muzicală. În cadrul concertului, vor participa Corul de Copii Radio, dirijat de Răzvan Rădos, Corul de Copii Maestra, condus de Elena Radu, precum și soliștii Mădălina Șerbănescu (harpă), Cleopatra Secobeanu (flaut) și Eduard Antal (orgă). Împreună, aceștia vor crea o atmosferă inedită, desprinsă din cele mai frumoase povești de Crăciun.

Ediția din acest an este dedicată celebrării modelelor umane și profesionale ce inspiră tineretul român, iar scopul evenimentului este de a încuraja și sprijini dezvoltarea tinerelor talente. De asemenea, va fi un moment de reflecție asupra importanței educației și a valorilor care construiesc un viitor mai bun pentru copii și tineri.

„În fiecare zi încercăm să modelăm destinele celor mici, să le oferim nu doar educație, ci și exemple de viață. Fiecare gest de generozitate, fiecare clipă dedicată lor contează enorm pentru viitorul lor. Vă mulțumim că sunteți alături de noi în această misiune de a construi un viitor mai bun, iar concertul „Împreună de Crăciun” este o oportunitate minunată de a celebra împreună valorile care ne unesc.”Maria Luiza Runcan, Președintele Fundației Victoria Copiilor prin Educație.

Evenimentul se va desfășura sub Înaltul Patronaj al Ministerului Culturii și va beneficia de prezența Alteței Sale Regale Principelui Nicolae al României, campioanele olimpice Ancuța Bodnar și Roxana Anghel, personalități din lumea culturală și de business.

Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile, iar toți participanții vor contribui, prin prezența lor, la susținerea inițiativelor Fundației Victoria Copiilor prin Educație, care are ca misiune sprijinirea educației și a dezvoltării tinerelor talente din România.

Partenerii evenimentului sunt Arhiepiscopia Romano-Catolică din București – Oficiul Bunuri Culturale Ecleziastice și Patrimoniu, și Angelus TV.

Vă așteptăm cu drag să fim „Împreună de Crăciun”, în 14 decembrie, la Catedrala Sfântul Iosif din București, pentru o sărbătoare deosebită, plină de muzică, speranță și generozitate!


Fundația Victoria Copiilor prin Educație este o organizație neguvernamentală, dedicată îmbunătățirii prin educație a vieții copiilor și tinerilor din România prin două direcție fundamentale: educația și cultura.

Mai multe detalii despre misiunea și proiectele Fundației Victoria Copiilor prin Educație: https://vic-edu.ro/

Hits: 2033

/ Știri / Tags: ,

Share the Post