Hramul Parohiei Sfinții Apostoli Petru și Paul (Pitești)

unnamed

Hramul Parohiei Sfinții Apostoli Petru și Paul (Pitești)

Așa cum a spus Părintele Iosif Beșleagă în predica pe care a rostit-o la Liturghia Hramului bisericii noastre, Sfinții Apostoli Petru și Paul : „o sărbătoare, un hram bunăoară, nu trebuie să fie o rutină a vieții noastre spirituale, întrucât credința creștină nu este doar un set de adevăruri și de ideologii, ci este o trăire concretă”.
A fost o bucurie împreună împărtășită a sărbătorii comunității noastre, la care au participat un număr mare de credincioși, în frunte cu preoții din Decanatul de Craiova, care au ridicat la cer noianul de rugăciuni și ofranda recunoștinței tuturor celor care și-au pus speranța în bunătatea lui Cristos și în mijlocirea Sfinților Apostol Petru și Paul.
Pr. Cristian Cherecheș

Hits: 420

/ Știri / Tags:

Share the Post